Chat with us, powered by LiveChat

Labākā retro spēļu rokas ierīce

Retro gaming on a handheld? It's more likely than you think...

Best Retro Gaming Handheld
Best Retro Gaming Handheld

Labākās 2022. gada retro spēļu rokas ierīces

Zemāk esošajā sarakstā esam apkopojuši 5 labākās retro spēļu rokas ierīces. Pārbaudiet tos! Pirmais sarakstā ir…

1. RG351MP

ANBERNIC RG351MP Piparmētru zaļa krāsa priekšējais skats

RG351MP ir jaunākais (publicēšanas brīdī) retro spēļu rokas spēļu printeris no ANBERNIC, populārā dažādu portatīvo spēļu ierīču ražotāja.

RG351MP var uzskatīt par “galīgo” retro spēļu portatīvo datoru RG351 ģimenes (kuru mums patīk dēvēt par trešo paaudzi) formu. Tā apvieno dažādas iepriekšējo modeļu iezīmes vienā “pilnīgā” ierīcē.

Tam ir 640x480p displejs ar 4:3 malu attiecībām, tāpēc tas ir ideāli piemērots daudziem vecākiem izdevumiem, kas tika izstrādāti, ņemot vērā 4:3 displeju. 4:3 bija visizplatītākais televizoru formāts 90. gados un pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā.

Ierīcē ir arī otra microSD kartes slots. Ļauj lietotājam nodalīt operētājsistēmu, emulatorus un spēļu kolekciju dažādās SD kartēs. Tādējādi tos visus ir daudz vieglāk pārvaldīt (jo nav jārīkojas ar nodalījumiem).

Lai uzzinātu vairāk par RG351MP, varat iepazīties ar mūsu RG351MP pārskatu. Izmantojot šo saiti, varat iegādāties arī savu RG351MP.

Kas mums patīk!

  • Izteiksmīgs 4:3 displejs nodrošina lielākās daļas retro platformu precīzu pikseļu mērogošanu.
  • Augstas kvalitātes, smags metāla apvalks.

Kas mums nepatīk!

  • Iekšējā Wi-Fi nav, tāpēc jums būs nepieciešams dongle.
  • Tas ir mazliet vēlu, jo nākamās “paaudzes” portatīvo datoru iznākšana ir pavisam tuvu stūrim.

2. Miyoo Mini

Miyoo Mini ir ļoti pārnēsājama rokas retro konsole, kuras cena ir zema, bet funkcijas – lielas. Tā izmēri ir aptuveni 2,55 x 3,68 x 0,70 collas (6,5 x 9,35 x 1,8 cm), un tas sver tikai 110 gramus, tādējādi tas ir arī viens no vieglākajiem retro rokas portatīvajiem datoriem.

Miyoo Mini ir aprīkots ar ARM Cortex-A7 divkodolu ar frekvenci līdz 1,2 GHz. 128 MB RAM var nešķist daudz, taču ar to pietiek, lai darbinātu operētājsistēmu un emulatorus, kā arī tās atbalstītās spēles. Tam ir lielisks IPS displejs ar 2,8″ izmēru un 640×480 izšķirtspēju, kas ir lieliski piemērots, lai spēlētu savas iecienītākās retro konsoles!

Tam pievienotā operētājsistēma labi pilda savu uzdevumu, to ir viegli lietot un pārvietoties. Tomēr, lai iegūtu vislabāko veiktspēju un funkcijas no spēļu rokas ierīces, mēs iesakām instalēt Onion OS CFW (Custom Firmware). Tā ir lieliska aizstājējprogrammatūra ar uzlabojumiem, tostarp lielisku PlayStation atbalstu un labāku izvēlnes vizuālo izskatu. Rokas ierīces cena ir aptuveni uz pusi zemāka nekā citām ierīcēm, tāpēc tā ir lielisks cenas un vērtības attiecība.

Ja mūsu īsais pārskats jūs ieinteresēja, varat uzzināt vairāk par Miyoo Mini mūsu pilnā Miyoo Mini pārskatā.

Kas mums patīk!

  • Zemas izmaksas, kas ir uz pusi zemākas nekā dažām citām ierīcēm
  • Ļoti pārnēsājams, mazs un viegls
  • Jauks 2,8″ displejs
  • Viegli lietojama operētājsistēma
  • Nomaināms uzlādējams akumulators

Kas mums nepatīk…

  • Oficiālo programmatūru varētu uzlabot. Lai izmantotu visas Miyoo Mini iespējas, nepieciešams instalēt Onion OS.

3. Gameforce Chi

Gameforce chi zaļā krāsā priekšējais skats

Atšķirībā no citām šajā rakstā minētajām ierīcēm. Gameforce Chi nav ar lielu izcelsmi, jo 2021. gada vidū to radīja jaunuzņēmums Gameforce. Gameforce Chi piedāvā alternatīvu retro spēļu rokas ierīces koncepciju.

Tāpat kā RG351MP (un tā priekšgājēji), arī Gameforce Chi darbojas ar to pašu Rockchip SoC un 1 GB RAM. Tajā ir arī iebūvēts Wi-Fi un viena SD kartes konstrukcija (tas nozīmē, ka operētājsistēma, spēles un emulatori ir vienā mikroshēmā).

Gameforce Chi izceļas ar savu fizisko dizainu. Mūsdienās tendence retro spēļu rokas ierīces ir jābūt horizontālai “joslas” formai”, un ļoti maz ir tādu, kas būtiski atšķiras no šīs normas. Gameforce Chi ne tikai novirzās, bet “pārkāpj” šo normu ar savu ārkārtīgi kuplo, rotaļīgo formu un spilgtajām krāsām (kas ļoti atgādina Game Boy Advance).

Tomēr mums ir viens neliels pārmetums – nav L3/R3 pogu, taču to var viegli apiet, izmantojot ierīces centrā esošo “Home” taustiņu.

Vai jūs neatbaidīja neparastais izskats? Uzziniet vairāk par Gameforce Chi mūsu Gameforce pārskatā vai iegādājieties Gameforce Chi no DroiX.

Kas mums patīk!

  • Unikāls, rotaļīgs dizains.
  • Augstas kvalitātes IPS displejs.
  • Apgaismotas pogas!
  • Oficiālais EmuELEC atbalsts

Kas mums nepatīk!

  • Trūkst tilpuma riteņa/šūpoles.
  • Nav L3/R3
  • Patiesībā nedara neko unikālu.

4. Retroid Pocket 2

Retroid Pocket 2 ir vēl viena specializēta spēļu portatīvo datoru uzņēmuma Retroid jaunākais retro spēļu portatīvais dators. Tas ir 2020. gada sākumā izdotā oriģinālā Retroid Pocket pēctecis.

Retroid Pocket 2 atšķiras no saviem laikabiedriem ar to, ka tajā darbojas Android operētājsistēma, nevis kāda veida uz Linux balstīta izplatīšana. Tā ir arī viena no retajām sava laika retro spēļu rokas ierīcēm, kas nav aprīkota ar Rockchip SoC – tā vietā tajā ir Cortex-A7. Kopumā veiktspēja ir ļoti līdzīga Rockchip SoC.

Android operētājsistēma nodrošina Retroid 2 tūlītēju piekļuvi daudziem nobriedušiem, optimizētiem emulatoriem, un jūs pat varat atjaunināt Retroid Pocket 2 programmaparatūru uz Android 8.1, lai nodrošinātu vienmērīgāku darbību. Tam pat ir pievienota īpaša operētājsistēma “Retroid OS”, kas ir noderīga tiem, kam nav zināma emulācija.

Vēlaties uzzināt vairāk par Retroid Pocket 2 un tā Android iespējām? Tad apskatiet mūsu Retroid Pocket 2 pārskatu šeit.

Kas mums patīk!

  • Var atjaunināt uz Android 8.1
  • HDMI izeja
  • Iebūvēti Bluetooth un Wi-Fi
  • Retroid OS ir nifty rīks

Kas mums nepatīk!

  • Vāja lietotāja saskarne
  • Pogas mūsu gaumei ir pārāk klikšķīgas
  • Kreisās “nūjiņas” bīdāmā paliktnis.

5. RG351V

RG351V ir ANBERNIC mēģinājums izveidot “vertikāli” orientētu retro spēļu portatīvo datoru. Ierīces vadības elementi atrodas zem ekrāna, nevis tā sānos.

Tas būtu pirmais ANBERNIC vertikālais rokas tālrunis, kas nav miniatūrs, kopš oriģinālā RG300 izlaiduma 2019. gada beigās, un tam kopumā ir līdzīgs izskats (ar slaidu augšējo daļu un apjomīgāku apakšējo daļu).

RG351V bija pirmais ANBERNIC rokas tālrunis kopš RG300, kas aprīkots arī ar 4:3 displeju. Tas nozīmē, ka tagad ekrāns būs gandrīz ideāli piemērots retro spēlēm (jo lielākā daļa no tām tika izstrādātas, ņemot vērā 4:3 formātu).

Pēc veiktspējas tas ir tāds pats kā citas RG351 ierīces. Tā ir aprīkota ar to pašu RockChip SoC, kas nodrošina gandrīz perfektu veiktspēju PS1 un agrākās spēlēs, viduvēju veiktspēju N64 un PSP spēlēs un nespēj ērti spēlēt neko jaunāku.

Interesē? Iegādājieties RG351V no DroiX vai vispirms pārbaudiet mūsu RG351V pārskatu.

Kas mums patīk!

  • Dīvaina koka krāsa
  • Iebūvēts Wi-Fi
  • Skaists 4:3 displejs
  • Divi microSD karšu slosti

Kas mums nepatīk!

  • Tikai viena analogā spiede
  • Neērti novietots skaļrunis

6. RG351P

ANBERNIC RG351 Violeta krāsa Priekšējais skats

RG351P ir ANBERNIC trešās paaudzesretro spēļu plakātu plakātu bērns. Atteikšanās no Rockchip SoC vecajās RG350 vienībās un pāreja uz jaudīgāku SoC (kas arī bija Rockchip).

Kamēr RG350 varēja ērti spēlēt lielāko daļu Playstation 1 spēļu, kā arī citas 8 bitu un 16 bitu retro platformas, RG351P ieguva iespēju spēlēt nedaudz modernākas platformas, piemēram, N64 un Playstation Portable. Lai gan veiktspēja uz šīm platformām atšķiras atkarībā no spēles – dažas no tām ir pilnībā spēlei piemērotas, bet citas ir praktiski nederīgas).

351P arī ieviesa tiešsaistes funkcionalitāti rokas datoru saimē, jo ar to varēja iegūt tiešsaistes datubāzēs metadatus (iepakojuma apdari, aprakstus u. c.) un piedalīties eksperimentālā tiešsaistes daudzspēlētāju spēlē dažām platformām, izmantojot RetroArch.

Lai gan RG351P ir vecākais trešās paaudzes rokas portatīvais dators, tam joprojām ir kaut kas tāds, ko neviens cits modelis nevar piedāvāt, proti, 3:2 displejs plastmasas korpusā. Tas ir arī vislētākais no visiem komplektiem.

Vēlaties uzzināt vairāk? Pārbaudiet mūsu RG351P pārskatu vai iegādājieties RG351P no DroiX šeit.

Kas mums patīk!

  • Lielāks veiktspējas lēciens salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi
  • Ērts dizains
  • Augsta uzbūves kvalitāte
  • Viegli lietojams

Kas mums nepatīk!

  • Nepieciešams Wi-Fi dongle
  • Tikai viena microSD karte
  • 3:2 displejs ir ideāli piemērots tikai GBA spēlēm

Kopsavilkums

Zemāk esam snieguši 5 2022. gada sarakstā iekļauto ierīču kopsavilkumu. Tie visi ir diezgan līdzīgi uz papīra, tāpēc pārliecinieties, ka pārbaudiet mūsu pārskatus, lai uzzinātu vairāk!

ModelisProcesorsDisplejsOperētājsistēmaIegādes saite
ANBERNIC RG351MPRockChip RK3326; Četrkodolu @ 1,5 GHz640x480p; 4:3; 3,5″EmuELEC (pielāgots)Nopirkt tagad
MIYOO MINIARM Cortex-A7 divkodolu @ 1,2 GHz640x480p; 4:3; 2,8″Pielāgota (Linux bāzēta)Nopirkt tagad
Spēļu spēks Chi RockChip RK3326; Četrkodolu @ 1,5 GHz 640x480p; 4:3; 3,45″EmuELEC (Oficiālais)Nopirkt tagad
Retroid Pocket 2 Cortex A7; četrkodolu @ 1,5 GHz 640x480p; 4:3; 3,5″Android 6 (8.1 atjaunināms)Nopirkt tagad
ANBERNIC RG351V RockChip RK3326; Četrkodolu @ 1,5 GHz 640x480p; 4:3; 3,5″ EmuELEC (pielāgots) Nopirkt tagad
ANBERNIC RG351P RockChip RK3326; Četrkodolu @ 1,5 GHz 480×320; 3:2; 3.5″ EmuELEC (pielāgots) Nopirkt tagad
Labākās retro spēļu rokas ierīces – tabula

Mēs ceram, ka šis ceļvedis par retro spēļu rokas ierīcēm jums ir noderīgs. Kā vienmēr, līdz nākamajai reizei!

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.